You are currently viewing Astma oskrzelowa – koncentrator tlenu potrzebuję ?
astma oskrzelowa koncentrator tlenu, stacjonarne, mobilne, sprzedaż

Astma oskrzelowa – koncentrator tlenu potrzebuję ?

Astma oskrzelowa to napadowe, ostre, powtarzające się duszności układu oddechowego. Bardzo często występująca choroba dzisiejszych czasów górnych dróg oddechowych. Czynniki środowiska i genetyczne często wywołują astmę oskrzelową.

astma oskrzelowa aparat tlenu, akcesoria, wypożyczalnia, sprzedaż
astma oskrzelowa aparat tlenu, akcesoria, wypożyczalnia, sprzedaż

Co to za choroba Astma oskrzelowa co to za choroba ?

Dychawica oskrzelowa zwana potocznie astmą oskrzelową. Najczęściej spowodowana jest infekcjami bakteryjnymi oraz wirusowymi lecz stres także potrafi dołożyć cegiełkę do powstania zalążka tej choroby. Coraz większa ilość populacji dotknięta dychawicą upośledza wydolność dróg oddechowych. Niestety mimo zaawansowania technologicznego dzisiejszych czasów pozostaje nadal chorobą nieuleczalną. Powoduje nieodwracalne zmiany w oskrzelach. To jednak z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych w Polsce na którą cierpi ponad 3 mln osób jak i na świecie. Badania naukowców pokazują, że tendencja jest wzrostowa i coraz więcej osób będzie chorować.

Aetiologia problemu.

Dość łatwo rozpoznać objawy astmy. Gdy siedzimy koło kogoś kto ma świszczący oddech, to powinno zapalić nam się żółte światło. Także uporczywy, uciążliwy kaszel oraz dziwne, nagłe duszności to znak, że powinniśmy czym prędzej udać się do lekarza. Zawsze mamy czas, a dobrze dobrane leczenie może pozwolić nam na normalne funkcjonowanie w życiu.

Bronchiales suspiriosis (łaci.) – objawy

Problematyczny przepływ powietrza wraz z szeregiem innych symptomów to cechy astmy oskrzelowej z którymi najczęściej występuje.

Na rynku jest bardzo dużo firm posiadających urządzenia znikomej jakości (chińska produkcja). Nasza firma Elektrotechmed jest autoryzowanym serwisem jak i przedstawicielem wiodących marek koncentratorów tlenu na rynku. Posiadamy urządzenia certyfikowane Amerykańskie i Niemieckie.

Symptomy pojawiające się:

 • obrzęk błony śluzowej
 • ucisk
 • kaszel
 • świsty słyszalne

Najbardziej uciążliwe objawy na które zwracają uwagę astmatycy to napady duszności, które przechodzą po podaniu leków. Często również dochodzi do odksztuszania wydzielany często nazywanej w placówkach medycznych „plwocina” (łac. sputum).

Możecie drodzy pacjenci wypożyczyć, kupić lub przetestować koncentrator tlenu osobiście lub wysyłkowo.

Przyczyny astmy oskrzelowej.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem jak prawidłowo korzystać z koncentratora tlenu.

Niestety nie są jednoznaczne znane przyczyny astmy oskrzelowej. Często używa się terminu „zespół czynników” które powodują astmę. Czynniki dzielmy na środowiskowe i genetyczne. U jej podstaw leżą czynniki alergiczno-immunologiczne, mechanizmy zapalne oraz reakcje alergiczne z substancjami. Ciekawostką jest, że dużo astmatyków mieszka w krajach mocno rozwiniętych i uprzemysłowionych.

Czynniki genetyczne.

Niektórzy pacjenci mają predyspozycje genetyczne, które wywołują astmę oskrzelową – mówimy wtedy o jej odmianie atopowej. Predyspozycje te mogą być także uaktywniane przez alergeny obecne w najbliższym otoczeniu pacjenta. Przewlekłe infekcje dróg oddechowych.

Środowisko i czynniki.

Alergeny, kurz, roztocza, zły stan powietrza, dym nikotynowy należą do głównych czynników środowiskowych, które nasilają astmę oskrzelową. Również zła wilgotność w mieszkaniu pracy, spaliny oraz dymy są czynnikami astmo aktywnymi. Alergen w środowisku nie wsypuje w postaci ciągłej stąd nagłe, nieoczekiwane napady kaszlu o różnych porach. Czynnikiem alergicznym również są produkty spożywcze pyłki roślin czy nasze pupile domowe.

Występowanie Dychawica

Niecałe 2% populacji cierpi na astmę z czego dużą część 32% to dzieci. Choroby zakaźne i alergiczne mają wpływ na nasilanie się choroby. Za wysoka wilgotność powietrza, dym papierosowy oraz zbyt niska temperatura powietrza też aktywnych „alergenów”.  Warto zwrócić uwagę, że ataki najczęściej występują w pomieszczeniach zamkniętych z których nie występuje cyrkulacja powietrza.

Astma groźna czy nie.

Każdy może normlanie funkcjonować z astmą jeżeli regularnie stosuje odpowiednie leki zapisane przez lekarza. Niestety jak każda choroba i ta ma postać groźną. Ciężka astma oskrzelowa odmiana – steroidoodporna. Ta postać choroby powoduje ogromny dyskomfort oraz mocne napady duszności, o nasileniu tak mocnym, że osoba chora nie jest wstanie ani rozmawiać, ani wypowiedzieć jednego słowa. Bratem często występującym z astmą jest tachykardia. Szybkie bicie serca, większe zmęczenie oraz niepokój to objawy tachykardii. Ten rodzaj ataku wymaga niezwłocznej hospitalizacji oraz konsultacji z lekarzem.

Astma oskrzelowa leczenie.

Leczenie astmy to przede wszystkim unikanie czynnika alergizującego oraz określenie go. Podczas napadu astmy pacjentowi podaje się leki doraźne, przepisane przez specjalistę aby zniwelować objawy. Preparaty te zmniejszają duszności oraz powstrzymują reakcje alergiczne. Niestety zbyt częste używanie tych leków negatywnie wpływa na narządy wewnętrzne.

Jeżeli po podaniu leków dolegliwości astmy oskrzelowej nie ustępują, a pojawia się przyspieszone tętno, osłabienie, ból serca należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Zapobieganie astmie – też możesz !

 • zapobieganie i niwelacja w zalążku wszelakich stanów zakaźnych dróg oddechowych
 • leczenie stanów alergicznych
 • unikanie pomieszczeń zadymionych, mgły, dużej wilgotności, czy mocnego zapylania.
 • natychmiastowe rzucenie planie, które powoduje duże wydzielanie śluzu w drogach oddechowych
 • nie spożywanie pokarmów które uczulają i powodują duszności
 • zniwelowanie lub ograniczenie do minimum kontaktu z substancjami drażniącymi wywołującymi napady duszności. Zlikwidowanie roślin doniczkowych i kwiatów w tym prymulki której zapach wyzwala napady astmatyczne
 • wykluczenie z przyjmowania leków jak polopiryna lub penicillinum
 • należy często wietrzyć mieszkanie
 • spokojny i regularny tryb życia
 • unikanie stresu oraz sporów, konfliktów
 • należy spacerować, uprawiać lekki sport i zachować formę „młodą” jak śpiewał Pan Kleks.

Drodzy pacjenci jesteśmy rodzicami jak i Wy. Nie naciągniemy oraz nie mamy zamiaru dobrać pierwszego lepszego urządzenia dla dziecka. Tak jak i dla Was dzieci są najważniejsze i po uprzedniej wizycie u lekarza sprostamy każdemu wymogowi aby dobrać odpowiedni koncentrator tlenu dla pociechy młodej lub dużej.

Sklep Kupić Ikona Eletrotechmed
Zapraszamy na zakupy

Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !

Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.

Koncentratory tlenu
Koncentratory tlenu
Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne
Akcesoria tlenowe

Akcesoria tlenu
stacjonarne i przenośne

Nowe dostawy, zawsze
bezpieczne sprawdzone oprzyrządowanie
do koncentratorów, aparatów tlenu.

Koncentratory

Koncentratory tlenu
stacjonarne i przenośne

W punkcie obsługi klienta posiadamy koncentratory stacjonarne oraz przenośne.
Wśród asortymentu mam aparaty tlenu z niskim i wysokim przepływem. Profesjonalny zespół dobierze odpowiedni koncentrator pod wskazania lekarza.

Koncentratory Tlenu

WYPOŻYCZALNIA I SERWIS
SPRZĘTU MEDYCZNEGO

KONCENTRATORY TLENU

Slide 2

MAGIC FILTER

W naszym sklepie już do kupienia Magic Filter do sterylizatorów. Oszczędzaj wodę i dbaj o swojego autoklawa.

Enbio Magic Filter Elektrotechmed
previous arrow
next arrow