You are currently viewing Migrena czy potrzebuję koncentrator tlenu ?
Migrenowy ból głowy koncentrator tlenu, tlenoterapia domowa

Migrena czy potrzebuję koncentrator tlenu ?

Migrena tyle razy słyszymy jak ktoś wypowiada to słowo. Nie każdy jednak z nas miał do czynienia z tą formę często występującego bólu głowy. Jak leczyć, skąd się bierze oraz najważniejsze czym jest. Pulsujący mocny ból głowy który najczęściej zaczyna się z przodu. Pojawia się nagle, a atak przybiera różne barwy intensywności i siły.

Bóle głowy aparaty tlenu, tlenoterapia
Bóle głowy aparaty tlenu, tlenoterapia

Migrena jak złagodzić w trudnych chwilach – koncentrator tlenu

Nie ma jednego czasu, może trwać chwilę lub powodować godzinne lub kilku dniowy natarczywy bólu głowy od obszaru czołowego i rozprzestrzenia się aż do skroni. Podczas migreny pojawiają się symptomy dodatkowe: wymioty, nudności, nadwrażliwość na bodźce zewnętrzny jak światło, dźwięk czy zapachu.

Ból głowy, a może migrena ?

Oznaki migrenowe w fachowej nomenklaturze nazywane objawami migrenowymi zwiastują oraz poprzedzają liczne sygnały. Zaczyna się od występowania mroczków przed oczami, nudności, mrowienia w nodze, bólu w tylnej części głowy. Występuje również podwójne widzenia oraz nudności. Migrena wymusza na człowieku znalezienie spokojnego kąta oraz pełne odizolowanie się od świata najlepiej w cichym spokojnym miejscu.

Przewlekła forma migreny

Przewlekłą formą migreny nazywamy gdy objawy występują około 15 dni w miesiącu w ciągu kolejnych trzech miesięcy. Niestety płeć piękna trzykrotnie częściej narażona jest na ten ból. U kobiet po prostu migrena występuje zdecydowanie częściej. Gdy objawy stają się nie do wytrzymania należy bezzwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu i najważniejsze w sposób niekontrolowany stosować leki przeciwbólowe. Warto zapisywać sobie o której godzinie i jaką dawkę bierzemy. Również mieszanie różnych substancji przeciwbólowych nie wskazane i może doprowadzić do nasilenia się objawów zamiast przynieść ulgę..

Na rynku jest bardzo dużo firm posiadających urządzenia znikomej jakości (chińska produkcja). Nasza firma Elektrotechmed jest autoryzowanym serwisem jak i przedstawicielem wiodących marek koncentratorów tlenu na rynku. Posiadamy urządzenia certyfikowane Amerykańskie i Niemieckie.

Nawracający ból głowy nazywamy migreną. 10-13% populacji na ziemi cierpi bądź odczuwa duży dyskomfort podczas bólu migrenowego przynajmniej więcej niż raz w życiu. W Polsce statystki pokazują iż około 6 milionów ludzi cierpi na peryferyczny bądź nawracający atak bólu migrenowego.
Zaobserwowano również iż stan pacjenta pogarsza się wraz z wysiłkiem, a ból staje się pulsujący wręcz nieobliczalny, nieustępliwy. Co ciekawe często ale nie zawsze migrenowe bóle głowy występują po jednej stronie. To często pozwala postawić diagnozę choroby zwanej migreną.

Aura migrenowa to stan związany lub poprzedzający atak migreny. Symptomy jakie występują to błyski fleszowe światła, niekiedy nazywane mroczkami przed oczami. Pacjent ma zmętnione oczy, sztywność szyi oraz odczuwa mrowienie kończyn. Pojawiają się również problemu z mową.

Przyczyny migreny ?

Symptomy które doprowadzają do migreny nie są całkowicie jasne. Badania wskazują, że decydującą rolę ogrywa kilka czynników obopólnie: zachwiania hormonalne, patologie, czynniki zewnętrzne jak środowiskowe oraz predyspozycje genetyczne. Naukowcy zaobserwowali, że zakłócenia sygnałów nerwowych spowodowane są zmianami biochemicznymi mózgu co prowadzi do bólu głowy. Korelacja bólu głowy oraz złe odżywanie się lub spożycie niektórych napojów czy produktów to również jeden z czynników występowania migreny. Stosowanie niektórych leków, zaburzony sen, nerwowy tryb życia to z pewnością jedne z wyzwalaczy migrenowych bólów głowy.

PMS (z ang. Premenstrual Syndrome), zbliżająca się lub trwająca miesiączka, to również jeden z symptomów gdy może pojawić się migrena. Zaobserwowano iż jeżeli w rodzinie występuje przypadek przewlekłych migren ryzyko wzrasta również u innych osób w rodzinie.

Możecie drodzy pacjenci wypożyczyć, kupić lub przetestować koncentrator tlenu osobiście lub wysyłkowo.

Symptomy migreny jakie są?

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem jak prawidłowo korzystać z koncentratora tlenu.

Możemy tutaj podzielić symptomy migreny na dwa worki. Poprzedzające atak „prodromalne” lub sygnalizujące rzeczywisty atak bólu głowy. Zdarzenia jakie mogą się pojawić do dwóch dni przed atakiem:

 • sztywność szyi
 • drażliwość zaparcia
 • zmniejszony apetyt
 • depresja
 • zaburzone widzenie: odblaski, flasze światła, błyski
 • zawroty głowy
 • problem z utrzymaniem właściwej pozycji ciała
 • mrowienie nóg i rak.

Indywidualne objawy migreny z subiektywną dozą intensywności, czasem trwania oraz występowaniem mogą się pojawić:

 • nudności
 • wymioty
 • zaburzenia widzenia
 • ból pulsacyjny w kilku lub jednym punkcie głowy przeważnie z przodu lub boku
 • zawroty głowy
 • mrowienie w oczach
 • światłowstręt – wrażliwość na bodźce świetlne
 • kakosmia- nadwrażliwość na zapachy
 • fonofobia – nadwrażliwość na dźwięk
 • nerwowość
 • splątanie
 • pobudzenie
 • dreszcze
 • pocenie się
 • obiadowe bóle brzucha

Migrena z aurą

Dwustronnie lub może być jednostronnie w postaci umiarkowanej lub silnej ze zwiększającą się intensywnością podczas wysiłku fizycznego tak klasyfikujemy migrenę z aurą. Rozwijający się ból w okolicy czołowej przechodzący na całą głowę, a w wyjątkowych przypadkach również na szyję. Osoby chore doznają fonofobii (lęk przed dźwiękiem), osmofobii (wrażliwość na zapach) oraz światłowstrętu (zaburzenia świetlne).
Pacjentowi zaleca się pozostanie w domu najlepiej łóżku, kompletnym spokoju i spoczynku. Pomieszczenie powinno być miłe, ciche oraz ciemne dla złagodzenia skutków ataku migrenowego bólu głowy. Ataki i czas ich trwania jest indywidualny dla każdego i może wynosić nawet do 72 godzin.

Dlaczego występuje migrena z aurą ?

Wydaje się, ze przyczyną migreny z aurą są osobliwe procesy chemiczne zachodzące w mózgu które charakteryzują się szybkimi skurczami naczyń mózgowych, a następnie powolnymi rozszerzaniem się naczyń krwionośnych. Niestety nie wiadomo co dokładnie pwoduje ten proces, ani co wyzwala ten mechanizm. Szacuje się, że jednym z sumbtopmu doprowadzającego do takiego procesu jest spowżywanie niektórych substacji i to one są katalizatorami. Zaburzenia snu szczególnie dobowego, stresujący rytm życia przekłada się na powracające migreny.

Symptomy migreny z aurą ?

 • fotopsja i fosefny – widzenie błysków, popularne flesze
 • jaskrawe kolory
 • parestezja – błędne odczuwanie bodźców zewnętrznych
 • zaburzenia struktur obiektów
 • afazja – problemy, zaburzenia mowy

Po zaprzestaniu objawów tworzących aurę pojawia się migrena.

Kobieta w ciąży, a migrena ?

Ze względu na ryzyku teratogenności leczenie migreny u kobiet jest częstym problemem. Dane naukowców z całego świata nie sa zbyt duże i nie ma statystyk do których można się odnieść oraz praktyk lekarskich w leczeniu ostrych migren u kobiet w ciąży.

Koncentrator tlenu, a migrena.

Zauważono, że natlenianie organizmu podczas podanie odpowiedniej dawki tlenu (tlenoterapia) za pomocą urządzenia zwanego koncentratorem tlenu pozwala na złagodzenie, a przy dłuższym stosowaniu na zmniejszenie intensywności migren. Warto skonsultować się z lekarzem i zapytać o tak bezpieczny i tani „lek” ratujący życie. Dopytać i zapisać sobie jaka dawka, stężenie tlenu będzie dla Mnie właściwe i pomocne.  Warto sobie pomóc i dość niewielkim kosztem, gdyż koncentrator tlenu stacjonarny, lub aparat tlenu przenośny można wypożyczyć i nie ponosić jednorazowego kosztu całego urządzenia. Jeśli jednak lekarz zaleci stosowanie koncentratora tlenu do końca życia warto rozważyć kupno jednego z urządzeń ratujących życie. Należy również pamiętać podczas użytkowania o właściwej higienie i bezpieczeństwie.

Drodzy pacjenci jesteśmy rodzicami jak i Wy. Nie naciągniemy oraz nie mamy zamiaru dobrać pierwszego lepszego urządzenia dla dziecka. Tak jak i dla Was dzieci są najważniejsze i po uprzedniej wizycie u lekarza sprostamy każdemu wymogowi aby dobrać odpowiedni koncentrator tlenu dla pociechy młodej lub dużej.

Sklep Kupić Ikona Eletrotechmed
Zapraszamy na zakupy

Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !

Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.

Koncentratory tlenu
Koncentratory tlenu
Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne
Akcesoria tlenowe

Akcesoria tlenu
stacjonarne i przenośne

Nowe dostawy, zawsze
bezpieczne sprawdzone oprzyrządowanie
do koncentratorów, aparatów tlenu.

Koncentratory

Koncentratory tlenu
stacjonarne i przenośne

W punkcie obsługi klienta posiadamy koncentratory stacjonarne oraz przenośne.
Wśród asortymentu mam aparaty tlenu z niskim i wysokim przepływem. Profesjonalny zespół dobierze odpowiedni koncentrator pod wskazania lekarza.

Koncentratory Tlenu

WYPOŻYCZALNIA I SERWIS
SPRZĘTU MEDYCZNEGO

KONCENTRATORY TLENU

Slide 2

MAGIC FILTER

W naszym sklepie już do kupienia Magic Filter do sterylizatorów. Oszczędzaj wodę i dbaj o swojego autoklawa.

Enbio Magic Filter Elektrotechmed
previous arrow
next arrow