You are currently viewing Mukowiscydoza objawy, leczenie, kiedy koncentrator tlenu ?
Koncentratory tlenu Warszawa, Radom, Ostróda, Katowice - wysyłka cała Polska, tlenoterapia życiodajna

Mukowiscydoza objawy, leczenie, kiedy koncentrator tlenu ?

Mukowiscydoza genetyczna choroba atakująca najczęściej pracę układu oddechowego oraz przewodu pokarmowego. Mukowiscydoza genetyczna choroba atakująca najczęściej pracę układu oddechowego oraz przewodu pokarmowego. Źródło swoje ma w mutacjach genetycznych, które dziedziczymy od Naszych przodków. Wytwarzanie w dużych ilościach śluzu wywołuje dysfunkcję gruczołów śluzowych w organizmie.

Koncentratory tlenu mobilne wypożyczalnia serwis
Koncentratory tlenu mobilne wypożyczalnia serwis

Gdzie występują gruczoły śluzowe ?

Gruczoły śluzowe występują u ludzi i zwierząt w postaci jedno bądź wielokomórkowej. Odpowiedzialne są za wydzielanie i produkcję śluzu. Występują w błonie śluzowej narządów wewnętrznych lub w ich bliskości. U zwierząt występują na warstwie powierzchniowej ciała. Mukowiscydoza jest chorobą dziedziną którą nabywamy po naszych przodkach razem z mutacją genową. Jeżeli nasi rodzice mieli w sobie uszkodzony gen i przekażą go potomstwu. Urodzi się chore lecz nie każde dziecko mimo rodziców którzy przekazują uszkodzony gen musi być chore. Tak niestety działa natura i genetyka. Ciekawa, tajemnicza oraz z małą dozą tajemniczości.

Mucoviscidosis (z łacińskiego) to choroba ogólnoustrojowa wpływająca na układ rozrodczy, pokarmowy i układ oddechowy oraz miejsca pokrewne związane są występowaniem w obrębie gruczołów śluzowych.

Cechy, wstępowanie cystic fibrosis (ang.):

 • Zainfekowanie układu rozrodczego: zatykanie nasieniowodów przez śluz czego efektem jest utrata płodności.
 • Zainfekowanie układu pokarmowego: zatykanie przez śluz przewodów trawiennych przekazujących enzymy do trzustki
 • Zainfekowanie układu oddechowego: zalewanie i zatykanie śluzem oskrzeli i oskrzelików co skutkuje utrudnionym oddychaniem

Dlatego przy mukowiscydozie zalecamy posiadanie koncentratora tlenu gdy choroba dotknie układu oddechowego. Warto zapytać swojego lekarza kiedy oraz z jakim przepływem aparat tlenu wypożyczyć lub kupić.

Dane nie są przerażające ale coraz więcej osób dotkniętych jest problem infekcji mukowiscydozą. Dotyczy jednego na 5,5 tysiąca urodzeń. Choroba atakuje zarówno chłopców jak i dziewczynki. Naukowcy szacują, że uszkodzony gen mukowiscydozy posiada do 6% populacji na świecie.

Jakie mamy rodzaje koncentratorów tlenu i gdzie możemy spotkać urządzenia z życiodajnym tlenem takie jak koncentratory tlenu stacjonarne:

Objawy choroby możemy skatalogować na 3 główne grupy.
Najczęściej objawy u dzieci mukowiscydozy której ulgi podczas oddechu przyniesie koncentrator tlenu pojawiają się w pierwszych dniach życia. Stąd urządzenia do podawania tlenu możemy już spotkać w szpitalu lub placówkach medycznych.

Objawy i symptomy pojawiające się w układzie oddechowym:

 • duszności
 • przewlekły kaszel
 • niespodziewane napady kaszlu
 • powracające zapalenia oskrzeli
 • zapalenia płuc
 • polipy w nosie (link zewnętrzny)
 • zapalenie zatok bocznych
 • gęsty oraz lepki śluz ułatwiający rozprzestrzenianie się baterii

Inne symptomy mukowiscydozy:

 • słony pot
 • palce pałeczkowate
 • lekkie opóźnienie w rozwoju
 • duże problemy z rozwoju mięśni
 • przewlekłe zmęczenie podczas wysiłku.

Koncentrator tlenu, aparat tlenu lub potocznie często nazywany aparat tlenowy podaje życiodajny tlen. Urządzenie to jest zalecane dla podniesienia komfortu życia oraz dla polepszenia samopoczucia przy atakach duszności lub kaszlu spowodowanego atakiem na mukowiscydozy. W naszym punkcie obsługi oraz naprawy urządzeń medycznych z koncentratorami tlenu, ssakami medycznymi mogą liczyć Państwo na doradzenie odpowiedniego urządzenia tlenowego do Państwa choroby.

Na rynku jest bardzo dużo firm posiadających urządzenia znikomej jakości (chińska produkcja). Nasza firma Elektrotechmed jest autoryzowanym serwisem jak i przedstawicielem wiodących marek koncentratorów tlenu na rynku. Posiadamy urządzenia certyfikowane Amerykańskie i Niemieckie.

Możecie drodzy pacjenci wypożyczyć, kupić lub przetestować koncentrator tlenu osobiście lub wysyłkowo.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem jak prawidłowo korzystać z koncentratora tlenu.

Sklep Kupić Ikona Eletrotechmed
Zapraszamy na zakupy

Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !

Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.

Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne
Autoklaw, Sterylizator, Enbio
Koncentratory tlenu
Koncentratory Tlenu

WYPOŻYCZALNIA I SERWIS
SPRZĘTU MEDYCZNEGO

KONCENTRATORY TLENU

Enbio Slider

AUTORYZOWANY PUNKT
NAPRAWA I SPRZEDAŻ

AUTOKLAW ENBIO

Slide 2

MAGIC FILTER

W naszym sklepie już do kupienia Magic Filter do sterylizatorów. Oszczędzaj wodę i dbaj o swojego autoklawa.

Enbio Magic Filter Elektrotechmed
Koncentratory

Koncentratory tlenu
stacjonarne i przenośne

W punkcie obsługi klienta posiadamy koncentratory stacjonarne oraz przenośne.
Wśród asortymentu mam aparaty tlenu z niskim i wysokim przepływem. Profesjonalny zespół dobierze odpowiedni koncentrator pod wskazania lekarza.

previous arrow
next arrow