You are currently viewing Koncentrator tlenu. Niusy, choroby, ciekawostki.
Urządzenie do tlenoterapii, koncentratory tlenu, Twój doradca medyczny od tlenu

Koncentrator tlenu. Niusy, choroby, ciekawostki.

Urządzenia do prowadzania tlenoterapii często w języku fachowym posiada określenia koncentrator tlenu, aparat tlenu, urządzenie tlenowe. Proces w którym dostarczamy niedobory pierwiastka życiodajnego jakim jest tlen nazywamy tlenoterapią. W języku angielskim nazywane oxygen therapy. Tlen z zewnętrznego urządzenia jesteśmy zmuszeni uzupełniać w organizmie gdy posiadamy deficyt go we krwi, którego przyczyny oraz czas trwania mogą mieć różne podstawy lekarskie.

Każdy z nas jest inny dlatego różnimy się też w sposobie leczenia tlenem. Jednym wystarcza jednorazowa krótka terapia, inny którzy z kaniulą do nosową oraz koncentratorem tlenu są przyjaciółmi całe życie, Aparat tlenowy jest tym urządzeniem które nie raz mają w plecaku lub specjalnych torbach osoby na ulicy. Dzięki koncentratorom tlenu przenośnym jak i stacjonarnym są wstanie normalnie funkcjonować oraz zadbać o podstawowe potrzeby życiowe. W innym razie ich funkcjonowanie było by bardzo utrudnione, a ich rodziny obciążone w znaczny sposób. Nie bójmy się powiedzieć życiodajny tlen dostarczają koncentratory tlenu.

Wypożyczalnia Warszawa, Radom, Lublin, Mazowieckie Aparatów Tlenu
Wypożyczalnia Warszawa, Radom, Lublin, Mazowieckie Aparatów Tlenu

Na rynku jest bardzo dużo firm posiadających urządzenia znikomej jakości (chińska produkcja). Nasza firma Elektrotechmed jest autoryzowanym serwisem jak i przedstawicielem wiodących marek koncentratorów tlenu na rynku. Posiadamy urządzenia certyfikowane Amerykańskie i Niemieckie.

Nasze organizmy na co dzień same są wstanie zaopatrzyć i rozprowadzić tlen w organizmie. Zadbać o jego ilość i jakość. Jednak pewne typy chorób, schorzeń blokują ten proces i dostarczanie tlenu do organizmu jest bardzo utrudnione aby sam sobie poradził z gospodarką i zaopatrzeniem tlenowym.

W jakich schorzeniach stosuje się urządzenie do podawania tlenu (aparat tlenu):

Koncentratory tlenu należy stosować wg. zaleceń i wskazań lekarza lecz my postaramy się przybliżyć bardziej temat dzieląc choroby, schorzenia na grupy:

-choroby układu oddechowego takie jak:

choroby układu krążenia takie jak:

  • etap po zabiegu kardiologicznym
  • długotrwała, przewlekła niewydolność krążenia
  • etapy po zawale serca (mięśnia sercowego)

choroby nowotworowe tak jak

  • rak płuc

schorzenia i przypadłości takie jak:

Kiedy możemy odczuwać większe zapotrzebowanie na tlen, a wyraźnie mamy jego deficyt.

  • gdy jesteśmy ciągle zmęczeni
  • poddani długofalowemu stresowi
  • problemy ze snem i ciągła bezsenność
  • złe warunki pracy
  • nocny bezdech

Gdzie na co dzień możemy spotkać urządzenia z życiodajnym tlenem takie jak koncentratory tlenu stacjonarne:

  • kosmetologia
  • chirurgia
  • ośrodkach medycyny sportowej
  • stomatologia

Jakie mamy rodzaje koncentratorów tlenu i gdzie możemy spotkać urządzenia z życiodajnym tlenem takie jak koncentratory tlenu stacjonarne:

Aparaty tlenowe możemy podzielić na urządzenia przenośne i stacjonarne. Popularny, cichy oraz o ciekawym design dzięki któremu staje się częścią domu aparat tlenowy popularny wśród naszych pacjentów to Philips EverFlo. Z naszego feedbacku wiemy, że koncentrator tlenu najczęściej stosowany jest:

  • w zaciszu domowym
  • placówkach ochrony życia
  • z zakładach leczniczo-opiekuńczych
  • w domach spokojnej starości
  • przychodniach oraz szpitalach
  • gabinetach lekarskich
  • gabinetach kosmetycznych
  • gabinetach medycyny estetycznej
  • gabinetach odnowy biologicznej
  • klubach sportowych takich jak fitness, piłkarskich itd.,
  • siłowniach

Jak zacząć przygodę z koncentratorem tlenu.

Zanim pomyślisz o kupnie koncentratora tlenu. Skonsultuj się drogi pacjencie z lekarzem. Kupienie, stosowanie aparatu tlenu na chybił trafił, bądź sąsiadka ma i dobrze się czuje. Może niestety taki sposób działania przynieść więcej skutków ubocznych niż pozytywnego działania tlenoterapii.

Pamiętaj, że profesjonalna firma jak Elektrotechmed za każdym razem szkoli każdą osobę z obsługi urządzenia oraz akcesoriów dołączonych do zestawu,

Zacznij od upewniania się, że masz trochę miejsca w koło. Następnie otwórz pudełko i wyjmij urządzenie.
Nasze produkty nowe zawsze są umieszczone w opakowaniu wraz zestawem dodatkowych sterylnych akcesoriów.  
Jeżeli produkt jest wypożyczony to wtedy dostajesz koncentrator tlenu poddany procesowi ozonowania oraz nowe sterylne akcesoria.

Urządzenie podłącz do prądu, najlepiej do gniazdka z pominięciem listwy przeciw napięciowych i rozgałęziaczy. Jeżeli jest aktualnie zima za oknem warto aby urządzenie postało jakiś czas i nabrało temperatury pokojowej.  

Otwórz z plastykowanego opakowania kubeczek zwany potocznie nawilżaczem tlenu oraz uzupełnij go do środka dokładnie równo pomiędzy minimum a maksimum na skali. Kubek nawilżacza to specjalny pojemnik który umieszcza się w zewnętrznej części koncentratora tlenu. Miejsce jest dość charakterystyczne i często posiada rzep aby delikatnie kubeczek trzymać i zapewnić mu stabilność podczas pracy. Nawilżacz tlenu najlepiej uzupełnić wodą destylowaną taką samą jak do żelazek. Można ją nabyć w każdym hipermarkecie, osiedlowym sklepie, stacji benzynowej lub sklepie z chemią gospodarczą. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach możesz spokojnie wlać wodę przegotowaną która odstała i ma temperaturę pokojową.

Pamiętaj zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś w otoczeniu.

Wody destylowanej niestety nie dołącza się do zestawu terapii tlenowej ze względu na zbyt duże ryzyko uszkodzenia w transporcie. Warto również poprosić młodsze pokolenie o pomoc w kupnie wody destylowanej lub po prostu użyć zwykłej wody przegotowanej z kranu. Urządzenie włączamy przyciskiem on / off lub start w zależności od posiadanego przez pacjenta urządzenia tlenowego. W tym momencie usłyszymy jak urządzenie uruchamia się i wydaje charakterystyczny warkot sprężarki. To znaczy, że urządzenie działa. Tlen jest pobierany z otoczenie, filtrowany oczyszczany oraz sprężany.

Teraz powinniśmy ustawić żądany, zalecany przez lekarza przepływ podawanego tlenu. Często ustawia się poprzez przekręcanie pokrętła, a kuleczka na podziałce obniża się i podnosi. Zakres w podstawowym koncentratorze tlenu jest pomiędzy stężeniem 0,5 l/min. do 5 l/min. Natomiast w zaawansowanych chorobach przewidziane są aparaty tlenu z podziałką nawet do 9 l/min.

Nasze koncentratory tlenu które przekazujemy pacjentowi posiadają doskonałe podzespoły światowych marek i czystość tlenu nigdy nie spada poniżej 93%. Nasz Prezes osobiście i wyrywkowo przeprowadza kontrolę aparatów. My przekazując urządzenie do tlenoterapii sprawdzamy dwukrotnie poziom tlenu na dwóch niezależnych czujnikach aby mieć pewność, że dajemy Państwu najlepsze możliwe urządzenie, które niejednokrotnie ratuje życie.

Kubek podłączamy za pomocą rurki tlenowej dołączonej do zestawy do „dziubka” koncentratora. Łatwo go rozpoznać, bo wylatuje z niego czysty tlen. Natomiast do „dziubka” na kubeczku wtykamy cewnik tlenowy zwany również trenem tlenowym. Możemy również zastosować maskę z tlenem lecz pacjenci zdecydowanie pewniej czują się z cewnikiem tlenu. Cewnik należy umieścić w nosie pacjenta bądź osoby poddawanej tlenoterapii tak aby miała najlepszy komfort podczas oddychania tlenem z urządzenia. Każde urządzenie wydawane przez naszą placówkę posiada uniwersalne, standardowe rozmiary złącz i jest kompatybilne z cewnikami, drenami i przedłużkami tlenowymi.

Mamy nadzieję, że dla osób które miały obawę co do obsługi koncentratora tlenu czy stacjonarnego, mobilnego powyższa instrukcja wyjaśnia prostotę obsługi. Jeżeli jednak mają państwo więcej pytań zapraszamy do konsultacji telefonicznej z nasza przeszkloną kadrą. Chętnie oraz z uśmiechem udzielmy każdemu pomocy technicznej. Zapraszamy również osoby posługujące się językiem angielskim. Mogą również Państwo przyjechać na Warszawskie, Bielany aby osobiście zapoznać się z asortymentem oraz szkoleniem z zakresu używania aparatu z tlenem.

Punkt medyczny, tlenoterapia urządzenia, aparaty tlenowe, wypożyczalnia, serwis, sprzedaż
Punkt medyczny, tlenoterapia urządzenia, aparaty tlenowe, wypożyczalnia, serwis, sprzedaż

Możecie drodzy pacjenci wypożyczyć, kupić lub przetestować koncentrator tlenu osobiście lub wysyłkowo.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem jak prawidłowo korzystać z koncentratora tlenu.

Sklep Kupić Ikona Eletrotechmed
Zapraszamy na zakupy

Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !

Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.

Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne
Autoklaw, Sterylizator,  Enbio
Koncentratory tlenu
Koncentratory Tlenu

WYPOŻYCZALNIA I SERWIS
SPRZĘTU MEDYCZNEGO

KONCENTRATORY TLENU

Enbio Slider

AUTORYZOWANY PUNKT
NAPRAWA I SPRZEDAŻ

AUTOKLAW ENBIO

Slide 2

MAGIC FILTER

W naszym sklepie już do kupienia Magic Filter do sterylizatorów. Oszczędzaj wodę i dbaj o swojego autoklawa.

Enbio Magic Filter Elektrotechmed
Koncentratory

Koncentratory tlenu
stacjonarne i przenośne

W punkcie obsługi klienta posiadamy koncentratory stacjonarne oraz przenośne.
Wśród asortymentu mam aparaty tlenu z niskim i wysokim przepływem. Profesjonalny zespół dobierze odpowiedni koncentrator pod wskazania lekarza.

previous arrow
next arrow