You are currently viewing POCHP – koncentrator, aparat tlenu kiedy potrzebuje ?
POChP choroba, koncentratory tlenu, tlenoterapia lecznicza

POCHP – koncentrator, aparat tlenu kiedy potrzebuje ?

Przewlekła obturacyjna choroba płuc czyli znana pacjentom Electrotechmed jako POChP. Specjaliści szacują, że powyższe schorzenie może mieć nawet 3 mln Polaków.  Zaczyna się niewinnie gdy przyspieszysz kroku brakuje Ci tchu. Nagłe napady kaszlu, a może po prostu często się przeziębiasz. To znak, że należy udać się do lekarza. Należysz do grupy ryzyka POChP. Duży nieprzyjaciel naszych płuc – POChP w Polsce często lekceważone objawy, niepozorne, a przez lata może nie dawać żadnych objawów.

Tlenoterapia, aparaty do tlenoterapii, urządzenie z tlenem
Tlenoterapia, aparaty do tlenoterapii, urządzenie z tlenem

Obturacja czyli w języku medycznym zwężenie wewnętrznej średnicy oskrzeli lub naczyń krwionośnych. Mówiąc językiem pacjenta utrudniony przepływ powietrza przez płuca co spowodowane jest zwężeniem dróg oddechowych. Świszczący oddech lub uciski w klatce piersiowej, a także uczucie ciągłego braku powietrza. Taka osoba doświadcza obturacji. Duże problemy w wypuszczaniu z płuc powietrza często świadczą o POChP.

Niestety nie ma jednego testu który pozwoli zdiagnozować chorobę. Poranny kaszel lub narastające stany duszności, a także odksztuszanie płynów. Objawy z czasem przybierają na sile tak bardzo, że wykonanie nawet prostej czynności staje się prawdziwą udręką. Wtedy również naszym codziennym przyjacielem który jest niewidzialnym trzecim płucem wspiera nasz codzienny byt jest koncentrator tlenu.


Wypożyczenie koncentratora tlenu w Elektrotechmed – kliknij tutaj lub zadzwoń 784-094-284.

Schorzenia układu krążenia czy astma mają podobne objawy i często maskują POChP. Wtedy diagnoza najczęściej jest już za późno rozpoznawana, a pacjent jest w dalekim stadium choroby.

Pacjencie jeśli masz jakieś objawy opisane udaj się do lekarza. Sam zakup koncentratora tlenu stacjonarnego lub przenośnego nie jest panaceum. Koncentrator tlenu to Twoje wsparcie, nie próbuj sam się leczyć.

Niestety POChP jest bardzo przebiegła chorobą często dwutorowo występują również osłabienie mięśni, zaburzenie metabolizmu lub nadciśnienie płucne. Pojawią się czynniki jak samoistne wyniszczanie organizmu, początki anemii lub znana osteoporoza. Dużo pacjentów nie zdaje sobie sprawy wpada w lęk, początki depresji z powodu narastającej duszności izoluje się w domu oraz od świata. Ogranicza kontakty z bliskimi. Warto zwrócić uwagę czy w naszej rodzinnie osoby do tej pory pełne energii i kwitnące nagle nie zmieniły się w domatorów i „mruczków”. Warto z nimi porozmawiać i podpytać o objawy. Koniecznie prosząc o zaczerpniecie porady u specjalisty lekarza.

Wypożyczalnia Warszawa, Radom, Lublin, Mazowieckie Aparatów Tlenu
Wypożyczalnia Warszawa, Radom, Lublin, Mazowieckie Aparatów Tlenu

Lekarz specjalisty zajmujący się chorobą POChP to lekarz pulmonolog. A dziedzina medycyny jaka bada chorobę to pulmonologia.

Warto udać się do lekarza. Poinformować go o swoich obserwacjach i objawach. Jeśli niepokoi nas stan naszych płuc, męczymy się przy najmniejszy wysiłku oraz mam krótki oddech. To czas udać się do lekarza jak najszybciej. Pierwsze badanie na jakie zostaniemy skierowani to spirometria. Jednym słowem rozmiar pojemności naszych płuc. Badanie to wykazuje czy nasze płuca są starsze niż u zdrowego człowieka w naszym wieku. Komputer na podstawie wprowadzonych danych z naszej karty płeć, wzrost waga analizuje normy przewidziane dla Nas i porównuje z wynikami badania spirometrycznego.

Badanie jest bardzo proste oraz bezpieczne.

POChP – koncentrator tlenu – tlenoterapia ratuje życie

Tlen nie uleczy nas samoistnie podczas niewydolności oddechowej w przebiegu choroby POChP. Wprowadzanie go do płuc poprzez specjalisty aparat tlenu spowalnia działanie choroby. Najczęściej tlen podawany jest z aparatu tlenowego poprzez specjalne przewody zwane wąsami tlenowymi.

Z dobroczynnego działania tlenoterapii należy często korzystać co najmniej 15 godzin na dobę w tym również w nocy. Warto wtedy zaufać specjalistom z punktu tlenowego Elektrotechmed, którzy dobiorą dobrej marki (posiadamy amerykańskie i niemieckie koncentratory tlenu), ekologiczny oraz niezawodny aparat tlenowy pod zalecenia lekarza. Koncentrator tlenu który sprosta pracy 24 godzinnej, a w razie awarii zostanie zamieniony na nowy.

Warto zabrać ze sobą wyniki badań abyśmy mieli pełny obraz kondycji pacjenta oraz byli wstanie dobrać odpowiednie urządzenie podające tlen. Mogą Państwo u Nas kupić lub wypożyczyć koncentrator tlenu.


Zapraszamy do naszej placówki w Warszawie gdzie wypożyczą, kupią Państwo odpowiedni do swoich potrzeb koncentrator tlenu oraz nasi profesjonalni pracownicy przeszkolą każdego z używania aparatu tlenowego oraz z zasadami higieny.

Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis sprzętu medycznego w tym ssaków medycznych, akcesoriów i koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !

Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.

Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne
Koncentratory tlenu
Koncentratory Tlenu

WYPOŻYCZALNIA I SERWIS
SPRZĘTU MEDYCZNEGO

KONCENTRATORY TLENU

Koncentratory

Koncentratory tlenu
stacjonarne i przenośne

W punkcie obsługi klienta posiadamy koncentratory stacjonarne oraz przenośne.
Wśród asortymentu mam aparaty tlenu z niskim i wysokim przepływem. Profesjonalny zespół dobierze odpowiedni koncentrator pod wskazania lekarza.

previous arrow
next arrow