You are currently viewing Przenośne, mobilne koncentratory tlenu. Kiedy wybrać.
Koncentratory tlenu mobilne wypożyczalnia serwis

Przenośne, mobilne koncentratory tlenu. Kiedy wybrać.

Przenośny koncentrator tlenu –  Osoby mające stwierdzoną przez lekarza pulmonologa  niewydolność oddechową ostrą czy przewleką nie są wstanie, bez zewnętrznego aparatu tlenu zaspokoić zapotrzebowania w tlen organizmu. Jeżeli zmagamy się z takimi dolegliwościami płucnymi  zapewne staniemy wcześniej bądź później przed dylematem wypożyczenia koncentratora tlenu. Jeżeli choroba będzie z nami do końca życia warto rozważyć również zakup nowego bądź po regeneracji koncentratora, aparatu tlenu.

Koncentrator tlenu podróż, wczasy, przychodnia, spacer
Koncentrator tlenu podróż, wczasy, przychodnia, spacer

Na rynku jest bardzo dużo firm posiadających urządzenia znikomej jakości (chińska produkcja). Nasza firma Elektrotechmed jest autoryzowanym serwisem jak i przedstawicielem wiodących marek koncentratorów tlenu na rynku. Posiadamy urządzenia certyfikowane Amerykańskie i Niemieckie.

Jaki koncentrator tlenu wybrać stacjonarny czy mobilny.

Koncentrator tlenu stacjonarny jest to urządzenia która może pracować 24 h w naszym domu. Podłączony do sieci elektrycznej oraz wyposażony w odpowiedni zestaw filtrów, kaniulę donosową oraz nawilżacz. Wszystkie akcesoria mogą Państwo za nabyć w naszym sklepie online bądź stacjonarnym.  
Aparat stacjonarny podaje tlen o dawce powyżej 94% stężenia tlenu. Sposób podawania tlenu ciągły.  

Kiedy potrzebuję przenośnego koncentratora tlenu ?

Aparat mobilny tlenu traktujemy jako uzupełnienie do aparatu stacjonarnego. Urządzenie tlenu wspaniale nam się sprawdzi podczas podróży autem do lekarza, urlop, sklepu. Na spacer czy kawę ze znajomymi. Gdy czujemy braki w gospodarce tlenowej podczas wchodzenia po schodach.


Urządzenia mobilne które posiada w swoim asortymencie Elektrotechmed nadają się do:

podróży samolotem – posiadają certyfikat, należy pamiętać aby uprzedzić linię lotniczą wcześniej przed wejściem na pokład. Może być potrzebne podanie modelu aparatu. Każda linia lotnicza ma swoje wewnętrzne przepisy.

w podróży statkiem morskim lub oceanicznym.

Aparaty tlenu mobilne Inogen G3, Inogen G5
Aparaty tlenu mobilne Inogen G3, Inogen G5

Warto pamiętać, że koncentratory tlenu przenośne z reguły mają maksymalny przepływ 5 litrów na minutę. Im większy przepływ tym krótszy czas pracy na baterii. Nie oczekujmy po aparacie tlenu przenośnym który waży 2-3 kg, że będzie dostarczał nam tlen przez 10 godzin.

Pamiętajmy, że koncentrator tlenu przenośny podaje tlen w sposób pulsacyjny. Specjalny czujnik sprawdza czy oddychamy nosem i podaje tlen kiedy robimy wdech. Jeżeli czujnik nie wykryje wdechu. Włączy się alarm i urządzenie przestaje podawać tlen. Dlatego koncentrator tlenu mobilny nie nadaje się do pracy w nocy oraz do pracy 24h ze względu na szybkie zużycie materiałów jak sita molekularne.

Warto dopytać sprzedawcę o powiększone baterie na czas wypożyczenia np. gdy potrzebujmy na podróż statkiem. Liczba ich jest ograniczona ale w wyjątkowych przypadkach Eletrotechmed zawsze idzie na rękę klientom i mogą liczyć Państwo na naszą pomoc. Warto pamiętać, że powiększona bateria zwiększa ciężar samego urządzenia.

Ile kosztuje mobilny koncentrator tlenu ?

Ceny aparatów mobilnych regenerowanych zaczynają się od 3500 zł. Nie dajmy się skusić na chińskie urządzenia które ładnie świecą, a podawany tlen jest na mizerny wręcz zabójczym poziomie. Lepiej zrobi nam otworzenie okna niż kupienie takiego aparatu. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem, bądź zakupów online.

Ile kosztuje wypożyczenie koncentratora ?

Ceny za wypożyczenie przenośnego koncentratora tlenu zaczynają się od 300 zł w zależności od modelu.

Jak korzystać z koncentratora przenośnego ?

Urządzenia mobilne zazwyczaj nie wymagają od klienta specjalnych umiejętności. Należy pamiętać aby nie zakrywać wlotów powietrza na których znajdują się filtry. Nie chować aparatu tlenu mobilnego do siatki, plecaka.  Od Nas Państwo otrzymują:

– urządzenie koncentrator przenośny tlenu
– wąsy tlenowe (z bezpiecznego, ekologicznego tworzywa PCV)
– torbę lub plecak specjalistyczny
– ładowarka stacjonarna oraz samochodową
– instrukcję obsługi
– fachowe szkolenie z obsługi aparatu

Najlepszy koncentrator tlenu przenośny G5 Inogen
Najlepszy koncentrator tlenu przenośny G5 Inogen

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem jak prawidłowo korzystać z koncentratora tlenu.

Sklep Kupić Ikona Eletrotechmed
Zapraszamy na zakupy

Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem jak prawidłowo korzystać z koncentratora tlenu.

Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.

Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne
Autoklaw, Sterylizator,  Enbio
Koncentratory tlenu
Koncentratory Tlenu

WYPOŻYCZALNIA I SERWIS
SPRZĘTU MEDYCZNEGO

KONCENTRATORY TLENU

Enbio Slider

AUTORYZOWANY PUNKT
NAPRAWA I SPRZEDAŻ

AUTOKLAW ENBIO

Slide 2

MAGIC FILTER

W naszym sklepie już do kupienia Magic Filter do sterylizatorów. Oszczędzaj wodę i dbaj o swojego autoklawa.

Enbio Magic Filter Elektrotechmed
Koncentratory

Koncentratory tlenu
stacjonarne i przenośne

W punkcie obsługi klienta posiadamy koncentratory stacjonarne oraz przenośne.
Wśród asortymentu mam aparaty tlenu z niskim i wysokim przepływem. Profesjonalny zespół dobierze odpowiedni koncentrator pod wskazania lekarza.

previous arrow
next arrow