You are currently viewing Generator tlenu, koncentrator o2 – budowa
wytwornice tlenu, generator tlenu, koncentrator tleny

Generator tlenu, koncentrator o2 – budowa

Tlenoterapia w zaciszu domowym czy punktach medycznych działa dzięki specjalnym urządzeniom zwanych koncentratorem tlenu. Ich podstawową funkcją jest łagodzenie duszności, pomoc w chorobie i zwiększenie natleniania organizmu co sprzyja procesowi ozdrowienia. W ostatnich latach skutki niedotlenienia były zauważalne podczas wielkiej epidemii covid19, a w ostatnich miesiącach gryp-a, grypa-b (typy grypy rozróżniania w badaniach) oraz RSV.Najważniejszą częścią układu oddechowego w łacinie bazuje pod terminem systema respiratorium są oskrzela ( łac. Bronchi). Scalone z za pomocą drzewa oskrzelowego z płucami. Dzięki temu układowi tlen z koncentratora tlenu przedostaje się i jest wchłaniany przez nasz organizm.

astma oskrzelowa aparat tlenu, akcesoria, wypożyczalnia, sprzedaż
astma oskrzelowa aparat tlenu, akcesoria, wypożyczalnia, sprzedaż

Aparat tlenu, koncentrator tlenowy plany budowy ?

Niezależnie od podłoża powstania zalProsta budowa generatora tlenu – tak leczy czy nie „diabeł” tkwi w szczegółach. Aparat pobiera powietrze który jest wszechobecny na naszej planecie i średnia zawartość tlenu w naturze wynosi około 21%.  Wytwornica tlenu za pomocą mechanizmu (sprężarki) w środku nasyca i koncentruje tlen do dawki jaką można podać choremu pacjentowi, dawki powiększonej.

Aparat tlenu.

Można zaryzykować stwierdzenie, że skoncentrowany tlen koncentratora tlenu to ulepszona wersja dostarczona aby pomóc pacjentowi. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci otrzymują powietrze liczone w litrach na minutę o skoncentrowanej ponad 90 procentowej zwartości tlenu. Powietrze przechodzi najpierw przez zespół różnych filtrów. Ilości ich i jakość zależy od producenta. Należy pamiętać o dbaniu i konserwacji koncentratora dla zachowania higieny.

Każdy aparat tlenu posiada cylindryczne pojemniki wypełnione zeolitem. (tutaj wyobraźnia pracuje ale nie chodzi o słynny Kryptonit Superman-a). Fachowy często używają również nazwy sito molekularne zeolitu. Brzmi jak broń międzyplanetarna lecz są to bardzo drobne kuleczki bardzo zbliżone do pyłu. Służą pochłanianiu azotu z powietrza.

Dzięki takiemu rozwiązaniu dawka tlenu podawana pacjentowi jest najwyższa. Powietrze które wydostaje się z koncentratora dodatkowo może być nawilżone za pomocą specjalnego kubeczka z wodą destylowaną, znajduje się w większości aparatów tlenowych stacjonarnych. Do nawilżacza koncentratora podłącza się maskę bądź kaniule nosową, którą zakłada się pacjent.

Aparat tlenu jakie mamy rodzaje ?

Rynek możemy podzielić na dwa rodzaje koncentratów tlenu – przenośne oraz stacjonarne. ​Oba wykorzystamy je w tlenoterapii zarówno domowej i szpitalnej. Generatory tlenu stacjonarne ze wzglądu na wytrzymałość, wydajność i potężne systemy filtrów ważą zdecydowanie więcej niż mobilne aparatu tlenu. Koncentrator tlenu stacjonarne posiadają kółka dzięki którym możemy poruszać się swobodnie po całym obszarze domu. Urządzenia przenośne zasilane są z reguły akumulatorem dzięki temu pacjent zachowuje normalny tryb życia i nie jest ograniczony przez urządzenie. Należy jednak pamiętać, że urządzenie do tlenoterapii przenośne podaje tlen w pulsacyjny..

Koncentratory tlenu Warszawa, Radom, Ostróda, Katowice - wysyłka cała Polska, tlenoterapia życiodajna
Koncentratory tlenu Warszawa, Radom, Ostróda, Katowice – wysyłka cała Polska, tlenoterapia życiodajna

A wiesz, że..

Aparat tlenu dzięki czujnikowi wyczuwa czy oddech jest wykonywany przez nos i podaje wówczas tlen. Dlatego nie możemy korzystać z koncentratora tlenu mobilnego podczas snu gdyż czujniki wykryły by bezdech i włączyły alarm w aparacie. Niestety należy pamiętać, że zasilanie akumulatorowe jego długość pracy zależy od intensywności produkcji tlenu nazywanej na co dzień przepływem. Im większy przepływ tym krótszy czas pracy na akumulatorze. Mobilna wytwornica tlenu w dobrym punkcie medycznym jak Elektrotechmed powinna być proponowana w zestawie z torbą lub wózkiem ułatwiającym transport koncentratora tlenu.  

Na rynku jest bardzo dużo firm posiadających urządzenia znikomej jakości (chińska produkcja). Nasza firma Elektrotechmed jest autoryzowanym serwisem jak i przedstawicielem wiodących marek koncentratorów tlenu na rynku. Posiadamy urządzenia certyfikowane Amerykańskie i Niemieckie.

Pulsacyjny czy ciągły ?

Mobilny koncentrator tlenu najczęściej podaje tlen w sposób przerwany lub ciągły. Sposób podawania tlenu w sekwencji ciągłej wykorzystywany jest w aparatach stacjonarnych. W koncentratorach mobilnych dominuje natomiast przepływ przerywany. Tryb pulsacyjny to specjalny tryb koncentratora który podaje tlen podczas wdechu chorego. Nowoczesne urządzenia tlenowe wyposażone są w specjalny tryb nocny który podaje tlen pulsacyjnie lecz w ciągłych odcinkach czasowych. Nie oczekuje na pierwszą fazę wdechu.

Bezpieczny koncentrator tlenu

W porównaniem do codziennego korzystania z butli z tlenem koncentratory, to wyższa półka komfortu oraz bezpieczeństwa pacjenta. Bardzo łatwa obsługa, wydajność oraz niezawodność, brak możliwości łatwopalności jak w przypadku butli pozwala coraz częściej spotkać generatory tlenu w naszych domach. W przypadku uszkodzenia koncentratora tlenu nie dochodzi w pomieszczeniu do mnożenia się ilości tlenu i zagrożenia wybuchem. Jesteśmy bezpieczni i eksplozja nie jest możliwa jak w przypadku butli.

Koncentratory tlenu są urządzaniami prostymi w budowie i nie wymagają do obsługi specjalistycznej wiedzy. Zasilanie aparatu tlenu nie różni się również niczym od każdego domowego urządzenia i podczas przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nie grozi nam praktycznie żadnym ryzykiem.

Koncentrator tlenu plus ?

Zalety koncentratorów tlenu to przede wszystkim sposób leczenia. Gdy braknie Ci tlenu dzwonię do Elektrotechmedu. Deficyt tlenu i jego leczenie to powinien być standard który możemy już teraz mieć w swoich warunkach domowych. Najlepszą efektywność i poprawę życia oraz stanu zdrowia dla chorych to wyposażenie w koncentrator tlenu. Dzięki temu podaż na tlen jest zaspokajana, a ośrodki medyczne są mniej obciążone. Dotyczy to chorych pacjentów na:

Tlenoterapia w zaciszu domowym.

Tlenoterapia w bezpiecznych i co najważniejsze własnych warunkach domowych to najlepsze rozwiązanie gdyż niekiedy osoby starsze mają chociażby problemy z poruszaniem się. Szpitale ograniczają ilość osób jakie przewijają się przez ich korytarze, a dobre samopoczucie i brak stresu w ogólnym rozrachunku pokazuje same zalety aparatów tlenowych i tlenoterapii domowej. Wytwornice tlenu mają nieograniczony zapas tlenu i może być produkowany na bieżąco. Zawsze życiodajny i najlepszą skoncentrowaniem. Urządzenia tlenowe renomowanych firm gotowe są praktycznie w kilka sekund do generowania tlenu. Takie urządzenia i wytwornice tlenowe posiadamy w naszej placówce sprzedaży, wypożyczenia i serwisu koncentratorów tlenu w Warszawie.

punkt obsługi medyczny koncentratorów tlenu stacjonarnych i przenośnych, serwis Warszawa
punkt obsługi medyczny koncentratorów tlenu stacjonarnych i przenośnych, serwis Warszawa

Drodzy pacjenci jesteśmy rodzicami jak i Wy. Nie naciągniemy oraz nie mamy zamiaru dobrać pierwszego lepszego urządzenia dla dziecka. Tak jak i dla Was dzieci są najważniejsze i po uprzedniej wizycie u lekarza sprostamy każdemu wymogowi aby dobrać odpowiedni koncentrator tlenu dla pociechy młodej lub dużej.

Sklep Kupić Ikona Eletrotechmed
Zapraszamy na zakupy

Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !

Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.

Koncentratory tlenu
Koncentratory tlenu
Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne
Akcesoria tlenowe

Akcesoria tlenu
stacjonarne i przenośne

Nowe dostawy, zawsze
bezpieczne sprawdzone oprzyrządowanie
do koncentratorów, aparatów tlenu.

Koncentratory

Koncentratory tlenu
stacjonarne i przenośne

W punkcie obsługi klienta posiadamy koncentratory stacjonarne oraz przenośne.
Wśród asortymentu mam aparaty tlenu z niskim i wysokim przepływem. Profesjonalny zespół dobierze odpowiedni koncentrator pod wskazania lekarza.

Koncentratory Tlenu

WYPOŻYCZALNIA I SERWIS
SPRZĘTU MEDYCZNEGO

KONCENTRATORY TLENU

Slide 2

MAGIC FILTER

W naszym sklepie już do kupienia Magic Filter do sterylizatorów. Oszczędzaj wodę i dbaj o swojego autoklawa.

Enbio Magic Filter Elektrotechmed
previous arrow
next arrow