You are currently viewing Rozstrzenie oskrzeli – koncentrator tlenu
Rozstrzenie oskrzeli Koncentratory tlenu Warszawa

Rozstrzenie oskrzeli – koncentrator tlenu

Nieodwracalne rozszerzenie drzewa oskrzelowego na skutek uszkodzenia światła oskrzeli postępujące lub stałe nazywane potocznie rozszerzeniem oskrzeli, to choroba oddechowa o której coraz częściej głośno.

Koncentrator tlenu, apart tlenu zdrowe drogi oddechowe, tlenoterapia, zdrowe oskrzela, Warszawa
Koncentrator tlenu, apart tlenu zdrowe drogi oddechowe, tlenoterapia, zdrowe oskrzela, Warszawa

Choroba może być spowodowana jednym z czynników:

  • uszkodzenia ścian oskrzeli w przebiegu ostrym
  • uszkodzenia ścian oskrzeli
  • zablokowaniem drożności drzewa oskrzelowego – jednym z powodów jest zadławienie ciałem obcym
  • uszkodzenia rozwojowe

Niezależnie od podłoża powstania zaleganie długotrwałe wydzieliny w oskrzelach może doprowadzić do zakażeń bakteryjnych, powracającego procesu lub nawet całkowitej destrukcji ważnego elementy układu oddechowego jakim jest drzewo oskrzelowe.
Brak reakcji ze strony osoby chorej lub niewłaściwa diagnoza może doprowadzić do włóknienia segmentu płuc co doprowadzi Nas do uszkodzenia oskrzeli.

Rozstrzenie oskrzeli symptomy.

Symptomy zależą od stopnia procesu w jakim jest ta przewlekła choroba układu oddechowego. Okresowe odksztuszanie wydzieliny śluzowo ropnej występuje w przypadku pojedynczych  lub małej ilości rozstrzeni w oskrzelach. Postać zawansowana występuje wtedy gdy rozwój rozstrzeni jest liczny, a codziennie występuje wykrztuszanie sporej ilości wydzieliny zwanej często przez specjalistów plwocina (łac. Sputum).

Na rynku jest bardzo dużo firm posiadających urządzenia znikomej jakości (chińska produkcja). Nasza firma Elektrotechmed jest autoryzowanym serwisem jak i przedstawicielem wiodących marek koncentratorów tlenu na rynku. Posiadamy urządzenia certyfikowane Amerykańskie i Niemieckie.

Średnio występujące objawy swoiste to:

  • ból w klatce piersiowej
  • duszności
  • krwioplucie – rzadko występujące u dzieci

Najcięższa postać rozstrzeni workowatych obejmuje ona płaty oskrzelowe górne, dolne i prowadzi w dłuższym okresie do niewydolności oddechowej i rozwoju serca płucnego co w Polskich szpitalach stanowi 4-9% osób wymagających leczenia na oddziałach chorób wewnętrznych.

punkt obsługi medyczny koncentratorów tlenu stacjonarnych i przenośnych, serwis Warszawa
punkt obsługi medyczny koncentratorów tlenu stacjonarnych i przenośnych, serwis Warszawa

Jeżeli zauważyłem u siebie objawy co wtedy ?

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem jak prawidłowo korzystać z koncentratora tlenu.

Oczywiście najważniejsze to udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty z dziedziny pulmonologii. Symptomy tej podstępnej choroby układu oddechowego rozwijają się powoli przez kilka miesięcy, nawet lat. Nigdy nie ma nagłego ataku. Pierwotna choroba i jej przyczyny tam należy szukać początku tej anomalii. Sygnałem niepokoju dla każdego rodzica powinny być ciągle nawracające zakażenia układu oddechowego jak zapalenia oskrzeli czy płuc oraz zwolnienie rozwoju dziecka często nazywanym somatycznym. Dzieci z zespołem nieruchomych rzęsek, brakami a1-antytrypsuny, wadami budowy oskrzeli czy tchawicy to najczęściej zagrożone rozwinięciem rozstrzenia oskrzeli. Bardzo ważny jest wtedy jak najszybszy kontakt z lekarzem specjalistą.

Możecie drodzy pacjenci wypożyczyć, kupić lub przetestować koncentrator tlenu osobiście lub wysyłkowo.

Pierwsze z czym możemy się spotkać u lekarza, to wstępna diagnoza oparta na wywiadzie. Należy powiedzieć czy mamy duszności, kaszel z odksztuszaniem. Lekarz z reguły powinien nas osłuchać, a zawężenie poszukiwań w jednym obszarze może sugerować diagnozę.  Zmiany osłuchowe potwierdzanie są jednym z dodatkowych badań jak tomografia klatki lub rentgen klatki piersiowej nie raz nazywany radiogramem. Dla pacjentów z zaawansowaną postacią rozstrzeli oskrzelowej wykonuje się zabieg poszerzenia światła oskrzeli, który również ma na celu wykluczenie utknięcia ciała obcego. Zabieg nazywa się bronchoskopią. Wydzielina jest również wysyłana do badania bakteriologicznego.

Należy również dopytać lekarza czy koncentrator tlenu stacjonarny lub przenośny nie będzie dobrym urządzeniem który ułatwi nam oddychanie podczas nawracających odkrztuszeń dla Nas, dziecka czy osoby starszej. Posiadamy urządzenia tlenu do tlenoterapii podstawowej z przepływem do 5 l/min jak i do wysokoprzepływowej. Ponieważ jesteśmy serwisem i grupką osób oddanych pracy, a co najważniejsze rodzicami i nie jedną chorobę mamy za sobą i nieprzespaną noc. Posiadamy certyfikowane aparatu tlenu niemieckich i amerykańskich przedstawicieli, umiemy je rozłożyć i złożyć oraz poddać całkowitej regeneracji. Świadczymy usługę dla pacjentów wypożyczenia koncentratorów tlenu dla wsparcia układu oddechowego w niejednej chorobie takiej jak

Rozstrzenie oskrzeli

mukowiscydoza
dysplazja oskrzelowo-płucna
POCHP (przewlekła obturacyjna choroba płuc)
astma oskrzelowa
rozstrzenie oskrzeli

Drodzy pacjenci jesteśmy rodzicami jak i Wy. Nie naciągniemy oraz nie mamy zamiaru dobrać pierwszego lepszego urządzenia dla dziecka. Tak jak i dla Was dzieci są najważniejsze i po uprzedniej wizycie u lekarza sprostamy każdemu wymogowi aby dobrać odpowiedni koncentrator tlenu dla pociechy młodej lub dużej.

Sklep Kupić Ikona Eletrotechmed
Zapraszamy na zakupy

Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !

Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.

Koncentratory tlenu
Koncentratory tlenu
Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne
Akcesoria tlenowe

Akcesoria tlenu
stacjonarne i przenośne

Nowe dostawy, zawsze
bezpieczne sprawdzone oprzyrządowanie
do koncentratorów, aparatów tlenu.

Koncentratory

Koncentratory tlenu
stacjonarne i przenośne

W punkcie obsługi klienta posiadamy koncentratory stacjonarne oraz przenośne.
Wśród asortymentu mam aparaty tlenu z niskim i wysokim przepływem. Profesjonalny zespół dobierze odpowiedni koncentrator pod wskazania lekarza.

Koncentratory Tlenu

WYPOŻYCZALNIA I SERWIS
SPRZĘTU MEDYCZNEGO

KONCENTRATORY TLENU

Slide 2

MAGIC FILTER

W naszym sklepie już do kupienia Magic Filter do sterylizatorów. Oszczędzaj wodę i dbaj o swojego autoklawa.

Enbio Magic Filter Elektrotechmed
previous arrow
next arrow