Jeśli cierpisz na chorobę płuc i odczuwasz ograniczenie w codziennym życiu, warto zapoznać się z przenośnym koncentratorem tlenu. To innowacyjne urządzenie medyczne, które może stać się dla Ciebie przepustką do bardziej aktywnego życia. Nie musisz już czuć się ograniczony przez chorobę i spędzać większości czasu w domu.
Przenośny koncentrator tlenu pozwoli Ci na swobodne przemieszczanie się i wykonywanie codziennych czynności z mniejszym dyskomfortem i większą łatwością. Zastanów się, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie i przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym urządzeniu medycznym.
Urządzenie medyczne jakim jest przenośny koncentrator tlenu, stanowi szansę dla pacjentów z zaawansowanymi chorobami płuc na prowadzenie bardziej aktywnego życia. Jest to stosunkowo niewielkie urządzenie, które pozwala na swobodne przemieszczanie się i wykonywanie codziennych czynności, jednocześnie zapewniając odpowiednie stężenie tlenu.
Choroby układu oddechowego.
Choroby takie jak mukowiscydoza, POChP, rozstrzenie oskrzeli, rozedma czy włóknienie płuc rozwijają się przez długi czas, stopniowo odbierając pacjentowi komfort życia, ograniczając aktywność i prowadząc nierzadko do izolacji w domu. Ostatecznie postęp choroby wymaga zastosowania tlenoterapii w programie domowego leczenia. Wówczas w domu chorego pojawia się zazwyczaj stacjonarny koncentrator tlenu.
Jednakże przenośny koncentrator tlenu stanowi innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na niezależność i swobodę poruszania się poza domem. Przez to urządzenie pacjenci z chorobami płuc mogą kontynuować swoje życie i wykonywać codzienne czynności z mniejszym dyskomfortem i większą łatwością. Czy warto inwestować w przenośny koncentrator tlenu? To indywidualna decyzja, jednak dla wielu pacjentów stanowi on ważną i korzystną opcję terapeutyczną.
Przenośny aparat tlenu od kuchni:
- Tlenoterapia domowa ma swoje ograniczenia i może wiązać się z pewnymi utrudnieniami dla pacjenta.
- Przenośny koncentrator tlenu może stanowić rozwiązanie dla osób, które chcą zachować swobodę w przemieszczaniu się i wykonywaniu codziennych czynności.
- Przed podjęciem decyzji o zakupie przenośnego koncentratora tlenu warto dokładnie zapoznać się z jego parametrami i cechami technicznymi, aby wybrać najlepszy model.
- Jednym z ważnych czynników wpływających na użyteczność przenośnego koncentratora tlenu jest czas pracy baterii – warto sprawdzić, na jak długo wystarcza bateria w wybranym urządzeniu.
Zadawałeś sobie te pytania ?
- Mobilny koncentrator tleny – czy będzie mi potrzebny
- Akumulator w przenośnym aparacie tlenu na długo starczy ?
- Tlenoterapia domowa i jej ograniczenia.
Tlenoterapia kiedy ?
Choroby, które wymagają tlenoterapii, takie jak mukowiscydoza, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc czy włóknienie płuc, rozwijają się powoli i z biegiem czasu prowadzą do stopniowego pogarszania stanu zdrowia, co może wpływać na ograniczenie aktywności fizycznej i społecznej pacjenta.
W końcowym stadium choroby, zwykle konieczne staje się wdrożenie tlenoterapii w celu ułatwienia oddychania. W przypadku pacjentów korzystających z terapii tlenowej w domu, konieczne jest stosowanie stacjonarnych koncentratorów tlenu.
Na rynku jest bardzo dużo firm posiadających urządzenia znikomej jakości (chińska produkcja). Nasza firma Elektrotechmed jest autoryzowanym serwisem jak i przedstawicielem wiodących marek koncentratorów tlenu na rynku. Posiadamy urządzenia certyfikowane Amerykańskie i Niemieckie.
Tlenoterapia domowa i jej ograniczenia.
Produkcja szczepionki została utrudniona poprzez budowę, aż 160 serotypów wirusa oraz jego budowę sekwencji antygenowej. Wraz z
Tlenoterapia domowa przynosi ulgę pacjentom cierpiącym na choroby płuc takie jak mukowiscydoza, POChP, rozstrzenie oskrzeli, rozedma czy włóknienie płuc. Jednak, chociaż przynosi wiele korzyści, wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Stacjonarne koncentratory tlenu używane w domach pacjentów, zasilane z sieci, są duże i ciężkie, a ich mobilność jest ograniczona.
Możliwe jest jedynie rozbudowanie systemu kaniul, aby umożliwić pacjentowi swobodne poruszanie się po mieszkaniu. Wyjazdy z domu z takim urządzeniem są praktycznie niemożliwe. W odpowiedzi na te ograniczenia, stworzono przenośne koncentratory tlenu zasilane bateriami, które są lżejsze i bardziej dyskretne.
Czy są jakieś zagrożenia korzystania z aparatu tlenu mobilnego?
Przenośny koncentrator tlenu daje pacjentowi z zaawansowaną chorobą płuc część wolności, którą choroba mu odebrała. To umożliwia pacjentowi wyjście na spacer czy zakupy, a nawet podróż samolotem, jeśli stan funkcjonalny pacjenta na to pozwala. Innymi słowy, korzystanie z przenośnego koncentratora tlenu pozwala pacjentom na powrót do aktywności sprzed choroby.
Ważne kiedy ?
Domowa tlenoterapia jest często związana z poczuciem izolacji i ograniczenia aktywności u pacjentów z chorobami takimi jak POChP, mukowiscydoza czy rozedma. Z tego powodu, specjaliści medyczni coraz częściej polecają przenośne koncentratory tlenu jako narzędzie, które pozwoli pacjentom na odzyskanie części swojej wolności i jakości życia. Ponadto, badania wykazują, że chorzy na POChP, którzy korzystają z przenośnych koncentratorów tlenu, doświadczają poprawy samopoczucia oraz zmniejszenia objawów depresji.
Warto zwrócić uwagę na cechy przenośnych koncentratorów tlenu, takie jak mobilność, trwałość baterii oraz ilość tlenu, którą są w stanie dostarczyć, by wybrać najlepszy model dla indywidualnych potrzeb pacjenta taki jak rozwiązania marki PHILIPS SimplyGo Mini i SimplyGo. Nasza wypożyczalnia i placówka medyczna posiada w swoim asortymencie powyższe modele w sprzedaży oraz wypożyczeniu koncentratora tlenu przenośnego.
Koncentrator tlenu Twoje leczenie w domu !
Przenośna wersja jest mniejsza i lżejsza niż jej stacjonarna odpowiedniczka.
Przenośne koncentratory tlenu to rewolucyjne urządzenia medyczne, które wyróżniają się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami i niską wagą. Dzięki temu pacjenci mogą je z łatwością przenosić i zabierać ze sobą wszędzie tam, gdzie potrzebują dodatkowego zaopatrzenia w tlen. Przykładowo, model SimplyGo waży zaledwie 4,5 kg, podczas gdy jego mniejszy odpowiednik – SimplyGo Mini – zaledwie 2,5 kg. To oznacza, że przenośne koncentratory PHILIPSA są nawet sześciokrotnie lżejsze niż ich stacjonarne odpowiedniki, co czyni je idealnym wyborem dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które nie chcą rezygnować z podróży czy innych form aktywności.
Przenośny koncentrator tlenu – kiedy potrzebuję?
Przenośne koncentratory tlenu to urządzenia stworzone z myślą o poprawie jakości życia pacjentów z chorobami płuc. Dzięki nim, osoby te mogą cieszyć się większą niezależnością i swobodą w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak spacerowanie, zakupy czy kontakty towarzyskie, a nawet wyjazdy. Przenośne koncentratory tlenu są szczególnie korzystne dla osób z zaawansowaną chorobą płuc, które potrzebują tlenoterapii w trakcie wyjść z domu.
Warto jednak pamiętać, że nie każdy pacjent może skorzystać z przenośnego koncentratora tlenu, dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem. To on najlepiej oceni, czy urządzenie będzie odpowiednie dla danego pacjenta, biorąc pod uwagę jego indywidualne potrzeby oraz zapotrzebowanie na tlen.
Tryb pulsacyjny czy stały : jaka jest różnica ?
Koncentrator tlenu mobilny podaje tlen w dwóch różnych trybach:
- stały, czyli tlen jest dostarczany zarówno podczas wdechu, jak i wydechu pacjenta,
- pulsacyjny, który wytwarza tlen tylko w momencie, gdy pacjent rozpoczyna wdech.
W zależności od potrzeb pacjenta, lekarz może zalecić użycie jednego z tych rodzajów urządzeń.
Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i dostosowania urządzenia do swoich potrzeb. Przenośne koncentratory tlenu marki SimplyGo i SimplyGo Mini to urządzenia, które dają pacjentowi możliwość wyboru trybu pracy, czy to stałego czy pulsacyjnego. W przypadku SimplyGo tryb stały jest opcją dla pacjentów, którzy nie mogą korzystać z trybu pulsacyjnego ze względu na zaawansowanie choroby.
Dlatego SimplyGo pracuje zarówno w trybie stałym, jak i pulsacyjnym. Z kolei SimplyGo Mini oferuje tylko tryb pulsacyjny, co pozwala na lepszą optymalizację zużycia tlenu i bardziej precyzyjne dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Tutaj czerpiemy wiedzę od Pana Michała długoletniego fachowca wypożyczalni koncentratorów tlenu Elektrotedchmed.
Simply go czy można stosować u dziecka ?
W trybie pulsacyjnym przenośnego koncentratora tlenu, takiego jak np. SimplyGo, można ustawić wielkość impulsu od 11 do 55 ml na pojedynczy wdech, a jednocześnie uzyskać tlen o stężeniu powyżej 90% nawet przy najwyższych przepływach. Jednakże, podawanie tlenu w trybie pulsacyjnym może być trudniejsze do zauważenia u dzieci, gdzie oddech jest mniej wyczuwalny. Aby zapewnić bezpieczeństwo i dokładność działania, koncentratory tlenu marki PHILIPS zostały wyposażone w funkcję „Sensitive”, która zwiększa czułość urządzenia na delikatniejsze próby zaciągnięcia powietrza. Dzięki temu koncentratory tlenu są bardziej precyzyjne i reagują na potrzeby nawet najmniejszych pacjentów.
Akumulator w przenośnym koncentratorze tlenu – czas działania ?
W przenośnym koncentratorze tlenu, wydajność baterii to kluczowy element wpływający na mobilność pacjenta. Dlatego też, długość czasu pracy baterii zależy od trybu pracy koncentratora. W przypadku SimplyGo, tryb stały pozwala na około 3 godziny pracy, a tryb pulsacyjny umożliwia działanie do 9 godzin, co jest bardzo długi czasem pracy. Warto pamiętać, że im dłuższy czas pracy baterii, tym większa swoboda i niezależność pacjenta.
Akustyka koncentratora tlenu
Jednym z atutów przenośnych koncentratorów tlenu jest ich niska emisja dźwięku. To zasługa zastosowania trybu pulsacyjnego, w którym urządzenie dostarcza tlen jedynie podczas fazy wdechu. Dzięki temu pacjenci, zwłaszcza dzieci i osoby z zaburzeniami snu, mogą korzystać z koncentratora w ciszy i komforcie. W porównaniu do stacjonarnych modeli, przenośne koncentratory tlenu są zwykle znacznie mniej hałaśliwe, co wpływa korzystnie na jakość życia pacjentów.
Przenośny aparat tlenu – czy warto wypożyczyć / kupić ?
Przenośne koncentratory tlenu są inwestycją w poprawę jakości życia, a nie tylko kosztem. Umożliwiają one pacjentom, którzy z powodu choroby utracili mobilność, na powrót do normalnego życia, w tym na wychodzenie z domu, spotkania towarzyskie, podróże i inne aktywności. Szczególnie dla dzieci, przenośne koncentratory tlenu pozwalają na rozwijanie się, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami i eksplorowanie świata.
Jednak w Polsce przenośne koncentratory tlenu nie są refundowane przez NFZ, co oznacza, że pacjenci muszą ponosić koszty zakupu urządzenia. W takiej sytuacji organizacje pozarządowe i fundacje często pomagają w sfinansowaniu lub wypożyczeniu urządzenia, aby pomóc pacjentom z ograniczonymi środkami finansowymi.
Jako rodzice sami doskonale wiemy, jak ważne jest dla Was zdrowie Waszych dzieci. Dlatego też, przy doborze przenośnego koncentratora tlenu, nie idziemy na skróty i nie wybieramy pierwszego lepszego urządzenia. Każdy z Was zasługuje na najlepszą opiekę medyczną, dlatego po konsultacji z lekarzem dobierzemy najlepsze rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla Waszego dziecka, bez względu na jego wiek i potrzeby.
Czuwamy nad tym, aby każde urządzenie, które oddajemy w Wasze ręce, było nie tylko skuteczne w terapii, ale również bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Nasza praca to nie tylko zawód, ale również pasja i misja, by pomóc Wam w każdy możliwy sposób i poprawić Waszą jakość życia.
Dlatego też, zachęcamy Was do skorzystania z naszych usług i zaufania nam, gdyż dla naszej ekipy nie ma nic ważniejszego niż Wasze zdrowie i dobre samopoczucie.
Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie stacjonarnym, bądź online.
Kliknij Mnie – Nowe Koncentratory tlenu stacjonarne.
Kliknij Mnie – Wypożyczenie Aparaty tlenu stacjonarnego .
Elektrotechmed serwis obsługujący klientów w całej Polsce ! Twój sklep i serwis koncentratorów tlenu przenośnych, mobilnych !
Gdy braknie Mi tlenu – dzwonię do Elektrotechmedu.